Rady pre nevesty

Zaujímavé články a príspevky súvisiace s prípravou svadby

SVADOBNÁ TORTA
  • Autor: Eliška
  • Pridané: 25 Júl

SVADOBNÁ TORTA

Svadobná torta je symbolom plodnosti. Hovorí sa, že kto bude mať pri krájaní torty ruku navrchu, ten bude mať v manželstve navrch. Aby manželstvo vydržalo, musí nevesta i ženích ochutnať svadobnú tortu. Ani svadobní hostia by nemali tortu odmietnuť, prinieslo by to nešťastie im i snúbencom. Aby nemala nevesta uplakané deti a núdzu v manželstve, nesmie piecť ani inak pomáhať s pečením svadobných koláčov, torty a koláčov. Ktorej družičke sa odkrojený kúsok zo svadobnej torty na tanieri prevráti, do roka sa vydá, alebo zostane sedem rokov nevydatá.

ŠATY NEVESTY
  • Autor: Eliška
  • Pridané: 30 Máj

ŠATY NEVESTY

Každá nevesta by mala mať v deň svadby niečo nové ako symbol nového začiatku, niečo staré ako symbol zachovania rodinnej tradície, niečo požičané ako symbol toho, že si bude brať k srdcu i rady iných a niečo modré. Modrá znamená vernosť, lásku a dlhý život. Požičaná vec by mala pochádzať od šťastne vydanej ženy, pretože tak prenesie kúsok jej šťastia i na nevestu. Požičané môžu byť i svadobné šaty. Modrý môže byť podväzok a modrá sa môže objaviť i v kytici. Starou vecou býva často rodinný šperk Matka ani sestra nevesty by nemali mať šaty rovnakej farby ako nevesta.

SNUBNÝ PRSTEŇ
  • Autor: Eliška
  • Pridané: 28 Máj

SNUBNÝ PRSTEŇ

Už od dôb Egypťanov bol kruhový tvar prsteňa symbolom večnej lásky. Rimania obvykle nosili železné prstienky ako symbol trvalého manželstva. Tiež sa hovorilo, že v treťom prste ľavej ruky je žila, ktorá vedie priamo k srdcu. Preto sa prsteň nosil na prostredníku ako znamenie lásky a zasľúbenia sa jeden druhému. V niektorých krajinách sa prsteň nosí na ľavej ruke a po svadbe sa presunie na pravú ruku. Diamant na snubnom prsteni sa po prvýkrát objavil v stredovekom Taliansku a vďaka svojej tvrdosti sa stal znamením trvalej lásky.

STYLING NEVESTY
  • Autor: Eliška
  • Pridané: 16 Máj

STYLING NEVESTY

Svadobné šaty by mali pomôcť zvýrazniť pekné partie Vašej postavy a tie slabšie zakryť. Takže si vyberajte to, čo pristane Vám, a nie modelke na reklamnej fotke. Pozor na módne trendy. Účes a líčenie, ktoré sú teraz „in“, môžu za 20 rokov pôsobiť komicky. Voľte predovšetkým to, čo pristane Vám, Vašej postave, typu tváre, dĺžke vlasov. Správne zvolený účes a vizáž robia divy. Svadobná kytica by mala farebne ladiť spolu s vizážou nevesty. Farebne výraznejšie kytice vyzerajú na fotkách lepšie. Pozor na úchop kytice - nesmie byť príliš hrubý, aby ste ho v ruke pohodlne udržali aj dlhší čas.

Or use your account on Unify

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Unify

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close